Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Václav Kolaja přijal předsedu Parlamentního shromáždění NATO
Foto: © Jana Kálmán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Václav Kolaja přijal předsedu Parlamentního shromáždění NATO

 

O tématech nadcházející mimořádné schůzky hlav států a vlád zemí NATO spolu 3. května 2017 v Černínském paláci hovořili náměstek ministra zahraničních věcí Václav Kolaja a předseda Parlamentního shromáždění NATO Paolo Alli, který přijel do Prahy na dvoudenní pracovní návštěvu.

Obě strany očekávají, že bruselské mimořádné setkání nejvyšších představitelů aliančních zemí 25. května 2017 potvrdí závazky ze summitů NATO ve Walesu (2014) i Varšavy (2016) v otázkách spravedlivějšího sdílení finančního břemene mezi spojenci v rámci Aliance i ohledně posilování alianční obranyschopnosti na jižním i východním křídle NATO.

Václav Kolaja a Paolo Alli diskutovali i o potřebě vypracování společné evropské strategie v otázce migrace. Součástí řešení přitom musí být šíření stability za hranice NATO do zemí, z nichž proudí nejvíce uprchlíků, tedy do severní Afriky a na Blízký východ.

Parlamentní shromáždění NATO je meziparlamentní organizací, která sdružuje vybrané zákonodárce členských států Aliance. Má konzultativní charakter a jejím cílem je posilovat spolupráci a porozumění mezi státy NATO.

.