Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

NM Šrámek předal certifikáty zahraničním novinářům
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Šrámek ocenil mladé zahraniční novináře

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek předal 25. května 2017 v Černínském paláci skupině mladých novinářů z Bosny a Hercegoviny, Gruzie, Makedonie, Moldavska, Ruska a Ukrajiny certifikáty oceňující jejich přínos k podpoře svobody slova a ke zlepšení situace médií v zemích, kde působí. Novináři v pražském ústředí Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda absolvovali program novinářských stipendií Václav Havel Journalism Fellowship a Jiří Dienstbier Journalism Fellowship.

Náměstek Šrámek zdůraznil nenahraditelný přínos nezávislých médií a kvalitní novinářské práce k ochraně demokracie a lidských práv obecně a ocenil spolupráci s Rádiem Svobodná Evropa. Následná diskuse se zaměřila na zhodnocení stipendijních programů i na aktuální zahraničně-politická témata v daných zemích.

Program Václav Havel Journalism Fellowship, který vznikl v roce 2011 na základě společné iniciativy MZV a RFE/RL, je zaměřen na podporu perspektivních novinářů ze zemí Východního partnerství a Ruska. Program Jiří Dienstbier Journalism Fellowship podporuje třetím rokem mladé novináře ze zemí západního Balkánu.

Nezávislost médií je jednou z priorit transformační spolupráce ČR. Prostřednictvím různých projektů MZV ČR na toto téma letos přispívá částkou přes 12 mil. Kč.

Náměstek Šrámek ocenil mladé zahraniční novináře

Náměstek Šrámek ocenil mladé zahraniční novináře

.