Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Kolaja na Mezinárodní konferenci o dětských obětech ozbrojených konfliktů
Foto: © Czech Embassy in Vatican
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Kolaja na Mezinárodní konferenci o dětských obětech ozbrojených konfliktů

 

Náměstek člena vlády Václav Kolaja spolu s velkošpitálníkem Suverénního řádu maltézských rytířů princem Dominiquem de La Rochefoucauld-Montbelem 1. června 2017 zahájili v Římě Mezinárodní konferenci o dětských obětech ozbrojených konfliktů. Konferenci uspořádal Suverénní řád maltézských rytířů a velvyslanectví České republiky při Svatém stolci ve spolupráci s UNICEF, EU, Radou Evropy a dikastériem Svatého stolce pro službu integrálnímu lidskému rozvoji. Konference se konala v rámci připomenutí 75. výročí vyhlazení Lidic nacisty během druhé světové války.

Náměstek Kolaja ve svém vystoupení na konferenci zdůraznil význam široké koordinované mezinárodní humanitární pomoci zaměřené na děti v ozbrojených konfliktech, nutnost prosadit národní právní rámce v oblasti ochrany dětí a potřebu realizace programů prevence a reintegrace. Václav Kolaja rovněž hovořil o českém programu MEDEVAC, který již více jak 20 let poskytuje lékařskou pomoc nejzranitelnějším osobám v zemích postižených válkami nebo živelnými katastrofami.

Konferenci předcházela audience pražského arcibiskupa kardinála Duky a náměstka Kolaji u Svatého otce Františka dne 31. května a jednání náměstka Kolaji se sekretářem pro styky se státy Svatého stolce arcibiskupem Paulem Richardem Gallagherem.

.