Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek ministra Ivo Šrámek
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Šrámek vystoupil na Stálé radě OBSE v roli předsedy Výboru ministrů Rady Evropy

 

V rámci probíhajícího českého předsednictví v Radě Evropy vystoupil 1. 6. 2017 náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek na zasedání Stálé rady OBSE ve Vídni. Na plénu před zástupci všech 57 účastnických států OBSE představil priority a program předsednictví. Během pracovní cesty také jednal se svým rakouským partnerem, politickým ředitelem Ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci, Alexandrem Marschikem.

„Ačkoliv se mandáty Rady Evropy a OBSE odlišují, je zde řada oblastí, ve kterých můžeme spolupracovat a navzájem se doplňovat,“ uvedl náměstek Šrámek na Stálé radě OBSE. Podpora aktivní spolupráce Rady Evropy s EU, OBSE, OSN a dalšími mezinárodními organizacemi patří mezi hlavní cíle českého předsednictví. ČR jako předsednická země Rady Evropy přispívá k řešení současných bezpečnostních a společenských výzev pomocí vzájemné informovanosti, účasti na významných zasedáních partnerských organizací a koordinovaným přístupem.

ČR převzala půlroční předsednictví v Radě Evropy 19. 5. 2017. Předsednictví je výjimečnou příležitostí ke zviditelnění ČR v oblasti lidských práv, demokracie a právního státu a k prosazování s nimi souvisejících hodnot.

Náměstek Šrámek rovněž využil cesty do Vídně ke konzultacím aktuálních záležitostí s rakouským partnerem Alexandrem Marschikem.

.