Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Fórum OECD
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tlapa vedl českou delegaci na ministerském zasedání Rady OECD

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa se 6.–7. 6. 2017 v Paříži zúčastnil ministerského zasedání Rady OECD. Tématem letošního zasedání bylo „Využití globalizace pro lepší život všech“. Na zasedání, jemuž předsedalo Dánsko, OECD rovněž představila jarní vydání svého Hospodářského výhledu.

„OECD ve dnes zveřejněném výhledu očekává pozitivní vývoj českého hospodářství, v letošním roce zvýšení reálného HDP o 2,9 % a v roce 2018 o 2,6 %. OECD oceňuje růst domácí poptávky, zahraničního obchodu a příznivou situaci na trhu práce,“ uvedl Martin Tlapa. „Pozitivní hodnocení nesouvisí jen s vývojem světové ekonomiky, ale vyplývá i z ekonomických reforem současné vlády. Jsem rád, že OECD oceňuje úspěchy české ekonomiky, které jsou také výsledkem realizace jejích doporučení. Z pohledu vyspělého světa jsme úspěšná země. Přesto musíme služby státu pro firmy a občany dál zlepšovat,“ dodal náměstek Tlapa.

Od 6. do 7. 6. 2017 se zároveň konalo Fórum OECD, jehož tématem bylo „Překonávání rozdílů“ (Bridging Divides). V rámci Fóra vystoupil náměstek Tlapa v panelu k otázkám obchodní a sociální politiky. Zdůraznil, že ČR jako zastánce otevřené ekonomiky získává z globalizace značný přínos, tyto výhody je ale třeba srozumitelně vysvětlovat veřejnosti. Jak náměstek Tlapa dodal, aktivní komunikací a prezentací konkrétních výsledků je možné hájit přínosy obchodu a zvýšit jeho podporu.

.