Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Lukáš Kaucký na Diplomatic Cup 2017
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Diplomaté na charitativním běhu

 

Na 27 týmů složených z personálu diplomatických misí v ČR a zaměstnanců Ministerstva zahraničních věcí ČR se 14. června 2017 ve Stromovce zúčastnilo závodu „Diplomatický pohár“. Část výtěžku ze startovného ve výši 20.300 Kč putuje na dobročinné účely ve prospěch organizace Světlo pro Svět.

Závod zorganizovalo Ministerstvo zahraničních věcí ČR spolu s RunCzech běžeckou ligou jako samostatnou kategorii štafetového běhu na 20 kilometrů v rámci 2. ročníku závodu „Pražská štafeta 4x5“.

Ceny vítězům Diplomatického poháru předali náměstek ministra zahraničních věcí Lukáš Kaucký a ředitel Světla pro svět Richard Schinko.

„Jsem rád, že jsme se opět mohli sejít ve Stromovce na již druhém ročníku tohoto charitativního běhu. Diplomatický pohár za účasti sedmadvaceti sportovních týmů se uskutečnil v rámci naší podpory sportovní diplomacii, která v tomto případě i konkrétně pomáhá potřebným,“ uvedl při této příležitosti náměstek Kaucký.

První tři místa letošního ročníku obsadily týmy MZV. Vítězem se stal tým „Express Ekonomické diplomacie“, na druhém místě se umístil tým „RunCzernin“ a na třetím tým „Ad Astra“.

galerie

Diplomatic Cup 2017

.