Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Zaorálek a Gabriel
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel v ČR

 

Na pozvání ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka uskutečnil ve dnech 23.–24. června 2017 pracovní návštěvu ČR ministr zahraničních věcí SRN Sigmar Gabriel. Šéfa německé diplomacie během jeho návštěvy přijal také český předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Tematicky se jednání ministra Gabriela s oběma výše jmenovanými českými ústavními představiteli zaměřilo na aktuální bilaterální témata, migraci, vystoupení Velké Británie z EU a stav česko-německých vztahů.  

V souvislosti s tímto setkáním uvedl ministr Lubomír Zaorálek, že vnímá, že tato návštěva má rovněž velmi silný přátelský a neformální charakter. „Není to pro mě jen fráze, když říkám, že jsem šťastný, že mám na německé straně takového partnera, jakým je Sigmar Gabriel,“ a dodal, že přátelství mezi Českou republikou a Německem si nesmírně váží.

V doprovodu Lubomíra Zaorálka navštíví ministr Sigmar Gabriel v průběhu dne vedle Prahy také Beroun, partnerské město německého města Goslar, kde se Sigmar Gabriel narodil. Zde se ministři setkají se starostou města, společně zahájí mezinárodní Velkou cenu ve skateboardingu a budou diskutovat se studenty místního gymnázia o budoucnosti Evropy a o vývoji česko-německých vztahů.

.