Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tlapa na poradě rozvojových diplomatů
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští rozvojoví diplomaté diskutují v Praze

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa se 30. června 2017 v Černínském paláci setkal s českými diplomaty, kteří se zabývají agendou zahraniční rozvojové spolupráce na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí. Setkání proběhlo v rámci pravidelné výroční Konference ekonomických radů MZV ČR. Jednání se rovněž zúčastnil ředitel odboru rozvojové spolupráce a humanitární pomoci MZV ČR Václav Bálek a také zástupci České rozvojové agentury.

Mezi témata jednání patřily aktuální světové trendy v zahraniční rozvojové spolupráci (ZRS), příprava nové národní strategie a programů s prioritními zeměmi, příklady propojování humanitární pomoci a ZRS a další praktické otázky řízení a implementace ZRS v rámci české zahraniční politiky.

„Rozvojoví diplomaté hrají klíčovou roli v identifikaci vhodných projektů v partnerských zemích,“ uvedl při této příležitosti náměstek Tlapa. „Nová Strategie zahraniční rozvojové spolupráce ČR pro roky 2018–2030 počítá s návazností a synergiemi mezi aktivitami humanitárními a rozvojovými a jejich přesahy do partnerské spolupráce ekonomické, bezpečnostní i politické. Role rozvojové spolupráce jako nedílné součásti české zahraniční politiky tak bude v příštích letech nabývat na významu,“ rozvedl ve svém vystoupení náměstek Tlapa.

.