Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Jakub Dürr na konferenci „Georgia´s European Way“
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Dürr se zúčastnil mezinárodní konference „Georgia’s European Way“

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Dürr se 13. července 2017 zúčastnil 4. mezinárodní konference „Georgias European Way“ v gruzínském Batumi. Při této příležitosti se setkal také s ministrem zahraničí Micheilem Džanelidzem, ministrem pro evropskou a euroatlantickou integraci Viktorem Dolidzem  a předsedkyní zahraničního výboru gruzínského parlamentu Sofiou Kacaravou.

V rámci konference vystoupil náměstek Dürr v panelu zaměřeném na provádění dohody o přidružení a prohloubené a komplexní zóně volného obchodu (AA/DCFTA) mezi Evropskou unií a Gruzií. V rámci svého vystoupení přivítal dosavadní úspěchy gruzínské evropské integrace, zejm. zahájení bezvízového styku mezi Evropskou unií a Gruzií i pokrok v přibližování národního práva standardům EU. Dále povzbudil Gruzii v nastoupené cestě reforem směrem k budování demokracie, vlády práva a dobrého vládnutí.

Jednání na okraji konference s gruzínským ministrem zahraničí Džanelidzem, s ministrem pro evropskou a euroatlantickou integraci Dolidzem a s předsedkyní zahraničního výboru parlamentu Kacaravou potvrdila vysokou úroveň vzájemných vztahů a oboustranné spolupráce a zaměřila se na další rozvíjení v ekonomické, zahraničně politické a evropské, kulturní i rozvojové oblasti.

Náměstek Jakub Dürr se zúčastnil mezinárodní konference „Georgia´s European Way“

Náměstek Jakub Dürr se zúčastnil mezinárodní konference „Georgia´s European Way“

.