Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Zaorálek jednal s ministrem pro odchod Velké Británie z EU Davisem
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek jednal s ministrem pro odchod Velké Británie z EU Davisem

 

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přivítal v úterý 25. července 2017 v Černínském paláci ministra pro odchod Velké Británie z EU Davida Davise, se kterým hovořil o aktuálních postojích obou zemí k tématům spojeným s odchodem Velké Británie z EU.

V rámci rozhovoru zdůraznil český ministr zahraničí trvající zájem ČR na co nejvyšší kvalitě vzájemných vztahů mezi ČR a Velkou Británií nejen v době před odchodem, ale také po ukončení členství Velké Británie v EU.

„ČR i nadále za své priority bude považovat zajištění práv svých občanů ve Velké Británii tak, aby nebyla po Brexitu nijak zásadně omezena. Stejně tak má ČR zájem udržet vysokou úroveň vztahů i v dalších oblastech, zejména ekonomické či bezpečnostní,“ řekl po jednání šéf české diplomacie. Uvedené priority jsou ve shodě s prioritami EU, jejíž vyjednávání s Velkou Británii vede Michel Barnier za EU jako celek.

Ministři zároveň diskutovali i o průběhu a výsledcích prvního věcného jednání o výstupové dohodě. V závěru označil ministr Davis setkání v Praze za užitečné a oba ministři se shodli, že by se další schůzka na bilaterální úrovni mohla uskutečnit na podzim tohoto roku. „ČR a Velká Británie zůstávají přáteli a spojenci i do budoucna,“ uzavřel dnešní jednání ministr Zaorálek.

galerie

Ministr Zaorálek jednal s ministrem pro odchod Velké Británie z EU Davisem

.