Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác
Foto: © Tiskový odbor
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek dnes předal egyptskému ambasadorovi druhou nótu

 

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek si dnes v poledne předvolal egyptského velvyslance v Praze Abderahmana Salaheldina Abderahmana. V rámci schůzky předal šéf české diplomacie egyptské straně druhou nótu, v níž apeluje na egyptskou vládu, aby odškodnila rodinu Češky, zemřelé v důsledku útoku ze 14. července 2017. V nótě zároveň žádá o poskytnutí protokolu z pitvy, kterou včera provedl v Káhiře egyptský soudní znalec.

„Egyptský velvyslanec mi dnes potvrdil, že nám pitevní zprávu poskytne, a zároveň přislíbil zasadit se o kompenzaci rodině zesnulé,“ uvedl po skončení schůzky ministr Lubomír Zaorálek.

Ministr Zaorálek rovněž plánuje sejít se s rodinou zesnulé ženy v nebližších dnech. Na schůzce chce rodinu informovat o všech krocích, které MZV ČR v souvislosti s tímto případem podniká (případné odškodnění rodiny egyptskou vládou, informace o vyšetřování útoku, poskytnutí pitevní zprávy).

Podle dosavadních předběžných informací by mělo být tělo zesnulé ženy převezeno zpět do České republiky přibližně v polovině příštího týdne.

.