Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Lukáš Kaucký v Botswaně
Foto: © Velvyslanectví ČR v Pretorii
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Kaucký v Botswaně

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Lukáš Kaucký navštívil, společně s náměstkem ministra obrany Tomášem Kuchtou, ve dnech 14.16. srpna 2017 Botswanu. Náměstky na cestě doprovázela delegace zástupců českých firem. Návštěva se soustředila na možnosti spolupráce v oblasti bezpečnosti a obchodu.

Jednání náměstka Kauckého s ministryní zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce Botswany Pelonomi Venson-Moitoi se zaměřila zejména na možnosti širší ekonomické spolupráce. Vedle obranného průmyslu partneři identifikovali možnosti zejména v oblasti vodohospodářství, energetiky a automobilového průmyslu. Partneři zároveň pozitivně ocenili úspěšnou spolupráce na multilaterálních fórech a vyjádřili zájem na jejím pokračování.

Návštěva byla organizovaná jako projekt na podporu ekonomické diplomacie v oblasti leteckého a obranného průmyslu. U příležitosti této návštěvy rovněž Botswanské investiční a obchodní centrum (Botswana Investment and Trade Center) ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Pretorii uspořádaly podnikatelské fórum pro potenciální partnery z řad soukromých firem i botswanského veřejného sektoru. 

Botswana patří do skupiny úspěšných, stabilních a demokratických zemí subsaharské Afriky, přičemž ekonomicky je úzce propojena s Jihoafrickou republikou. Botswanu lze považovat za perspektivního partnera ČR v dané oblasti.

Náměstek Lukáš Kaucký s ministryní zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce Botswany Pelonomi Venson-Moitoi

Náměstek Lukáš Kaucký s ministryní zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce Botswany Pelonomi Venson-Moitoi

Jednání náměstka Kauckého s ministryní zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce Botswany Pelonomi Venson-Moitoi

Jednání náměstka Kauckého s ministryní zahraničních věcí a mezinárodní spolupráce Botswany Pelonomi Venson-Moitoi

.