Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Zaorálek jedná s ministrem zahraničí Portugalska Augustem Santosem Silvou
Foto: MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek jednal s ministrem zahraničí Portugalska

 

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijal 28. srpna 2017 v Černínském paláci ministra zahraničí věcí Portugalské republiky Augusta Santose Silvu, který ve dnech 27. až 29. srpna 2017 uskutečnil pracovní návštěvu České republiky.

Ministři se během setkání shodli na potřebě pravidelných politických konzultací a prohloubení bilaterální ekonomické spolupráce. Hovořili také o cestovním ruchu, který se díky posílení přímých leteckých spojů mezi oběma zeměmi v uplynulých letech úspěšně rozvíjí.

„Za minulý rok navštívilo Portugalsko 40 000 Čechů.  Do ČR naopak zavítalo 38 000 Portugalců. Čísla za letošní rok navíc v této oblasti vykazují až 70% nárůst,“ uvedl ministr Lubomír Zaorálek.

Portugalský ministr zahraničních věcí byl zároveň letošním zahraničním hostem každoroční porady českých velvyslanců, kde vystoupil se svým projevem v zahajovacím bloku. „Poděkoval jsem ministru Silvovi, že přijal mé pozvání vystoupit před českým diplomatickým sborem a seznámil nás s portugalským pohledem na řadu unijních a zahraničněpolitických témat. Jsem také velmi rád, že jsem mohl portugalského partnera uvítat po jedenácti letech v Praze,“ doplnil na závěr setkání ministr Zaorálek.

V rámci návštěvy ČR se ministr Santos Silva sejde dále s předsedou vlády České republiky Bohuslavem Sobotkou a s předsedou zahraničního výboru PSP Karlem Schwarzenbergem.

.