Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Zaorálek s ministrem pro výzkum, inovace a vědu Ontaria Moridim
Foto: MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek přijal ministra pro výzkum, inovace a vědu provincie Ontario Rezu Moridiho

 

Ministr Lubomír Zaorálek se 31. srpna 2017 setkal v Černínském paláci s ministrem pro výzkum, inovace a vědu kanadské provincie Ontario Rezou Moridim. Cílem setkání bylo navázat na setkání obou ministrů v březnu 2017 v Torontu, podpořit trend posilování bilaterálních vztahů a umožnit výměnu názorů na rozvoj vzájemné spolupráce s důrazem na oblast vědy a výzkumu.

„S ministrem Moridi jsme se shodli, že spolupráce mezi CZ a Ontariem ve vědě, výzkumu a inovacích skýtá velký potenciál. S Ontariem máme mnoho společného – strategickou pozici ve střední Evropě stejně jako Ontario v Severní Americe či ekonomický růst 4,5 %,“ uvedl při této příležitosti ministr Zaorálek.

Ministr Moridi se během své návštěvy ČR dále sejde s místopředsedou vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavlem Bělobrádkem a s náměstkem ministra průmyslu a obchodu Vladimírem Bärtlem. S předsedou Technologické agentury ČR Petrem Očkem pak podepíší Memorandum o spolupráci mezi oběma subjekty.

Ministr Moridi se zúčastní i množství odborných jednání a návštěv, navštíví Ústav jaderného výzkumu Řež, Extreme Light Infrastructure (ELI Beamlines), Biotechnologické a biomedicíncké centrum (BIOCEV) AV ČR, ČVUT a Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC).

Ministr Moridi během své cesty dále navštíví Německo, Arménii či Ázerbájdžán.

galerie

Ministr Zaorálek s ministrem pro výzkum, inovace a vědu provincie Ontario Rezou Moridim

.