Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lubomír Zaorálek zve veřejnost na prohlídku Černínského paláce
Foto: © Markéta Trnková (MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Večer s českou diplomacií navštívilo 1700 zájemců

 

V pátek 1. září 2017 se na Ministerstvu zahraničních věcí poprvé uskutečnil Večer s českou diplomacií, v jehož rámci mohla veřejnost navštívit prostory a zahradu Černínského paláce a zúčastnit se diskusních panelů na zahraničně politická témata s ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem a vedoucími českých zastupitelských úřadů v zahraničí.

Návštěvníci mohli nahlédnout do nejzajímavějších a nejcennějších prostor barokního Černínského paláce, včetně bytu Jana Masaryka a přilehlé zahrady. Součástí programu byla možnost zúčastnit se i diskuzních panelů nebo besed: „Chvála oportunismu“, „České antarktické aktivity a Smlouva o Antarktidě“, „Globální změna klimatu a Rámcová úmluva OSN o změně klimatu nebo „Budoucnost EU pohledem klíčových voleb.“ Nechybělo ani Malostranské komorní kvarteto MAKOM, prezentace nevládních a neziskových organizací, včetně propagace fair trade, nebo ukázky nových diplomatických vozů značky Škoda v zahradě. 

Večer s českou diplomacií navázal na úspěšné Dny otevřených dveří v Černínském paláci. Zpřístupnění sídla Ministerstva zahraničních věcí bylo nově spojeno s každoročním konáním porady českých velvyslanců. Ta se uskutečnila ve dnech 28. srpna až 1. září 2017.

galerie

Porada vedoucích zastupitelských úřádů

.