Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

NM V. Kolaja s del. myanmarského-barmského parlamentu
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Kolaja se setkal s delegací bývalých myanmarských/barmských politických vězňů

 

Dne 4. září 2017 se náměstek ministra zahraničních věcí Václav Kolaja setkal s panem Aye Thar Aungem, místopředsedou myanmarského/barmského parlamentu a dalšími bývalými politickými vězni a členy Asociace pro pomoc politickým vězňům (AAPP).

Témata diskuze se soustředila zejména na výměnu zkušeností z transformace z totalitního režimu na režim pluralitní a demokratický. Náměstek ministra Václav Kolaja ocenil výborné vztahy mezi Českou republikou a Myanmarem/Barmou a ujistil druhou stranu, že Česká republika je nadále připravena poskytnout pomocnou ruku při budování demokratických institucí v Myanmaru/Barmě. Místopředseda Aye Thar Aung upozornil na trvající respekt a mimořádný vztah své země a svých spoluobčanů k České republice a unikátní roli zesnulého prezidenta Václava Havla a nositelky Nobelovy ceny míru Aun Schan Su Ťij (Aung San Suu Kyi) v prohlubování vztahů.

Náměstek Václav Kolaja a místopředseda Aye Thar Aung také diskutovali o současném politickém vývoji v Myanmaru/Barmě.

Návštěva delegace bývalých politických vězňů z Myanmaru/Barmy je součástí nástroje Programu transformační spolupráce. Návštěvu spoluorganizovaly Barmské centrum Praha a Ministerstvo zahraničních věcí.

.