Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         english                        česky                    

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Schůzka ministrů V4+EaP v Budapešti
Foto: V4
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Petr Gajdušek na setkání ministrů zahraničních věcí zemí Visegrádské skupiny s jejich protějšky ze zemí Východního partnerství

 

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Petr Gajdušek zastupoval Českou republiku na tradiční setkání ministrů zahraničí zemí Visegrádské skupiny a šesti zemí Východního partnerství (Arménie, Ázerbájdžánu, Běloruska, Gruzie, Moldavska a Ukrajiny), které se konalo v rámci programu maďarského předsednictví Visegrádu 31. 8. 2017 v Budapešti. Na schůzku byli jako hosté přizváni také ministr zahraničí Estonska a eurokomisař pro unijní sousedskou politiku a rozšíření Johannes Hahn.

Účastníci jednání diskutovali současný stav politiky Východního partnerství v Bruselu a koordinovali své pozice před summitem Východního partnerství, který se bude konat v listopadu 2017.

Ministři zemí Visegrádu přijali na závěr jednání společnou deklaraci, v níž potvrdili silnou podporu Východnímu partnerství jako strategické dimenzi Evropské sousedské politiky a klíčovému faktoru stability, bezpečnosti a hospodářského pokroku ve Východní Evropě. Vyzývají k tomu, aby Východní partnerství zůstalo vysoko na politické agendě EU.

.