Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Kaucký jednal s GT OBSE
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Kaucký jednal s generálním tajemníkem OBSE

 

Dne 8. září 2017 náměstek ministra zahraničí Lukáš Kaucký jednal s novým generálním tajemníkem Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) Thomasem Gremingerem. Generální tajemník v Praze vystoupil na jubilejním 25. Ekonomickém a environmentálním fóru OBSE, stěžejní akci ekonomické dimenze OBSE, kterou Praha tradičně hostí.

Náměstek Kaucký a generální tajemník Thomas Greminger diskutovali možnosti řešení konfliktu na východní Ukrajině, včetně nutnosti naplnění tzv. minských dohod. OBSE je do řešení situace na Ukrajině zapojena prostřednictvím Zvláštní pozorovatelské mise (SMM), aktuálně největší z 16 polních operací Organizace. Projednali personální i finanční aspekty podpory, kterou ČR poskytuje misi na Ukrajině.

Náměstek Kaucký ujistil hosta o pokračujícím aktivním podílu ČR na činnosti OBSE ve všech jejích třech dimenzích, vč. bezpečnostní. Posoudili možnosti další české hostitelské podpory konferenci OBSE „Security Days“ jako součásti dialogu v OBSE o současných bezpečnostních výzvách a jejích řešeních.

Náměstek Kaucký jednal s generálním tajemníkem OBSE

Náměstek Kaucký jednal s generálním tajemníkem OBSE

.