Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Smolek navštívil Radu Evropy
Foto: Rada Evropy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Smolek navštívil Radu Evropy

 

Martin Smolek, náměstek pro řízení sekce právní a konzulární, dne 20. září 2017 navštívil Radu Evropy, aby zahájil seminář na téma „Imunita států podle mezinárodního práva a aktuální výzvy“, který byl uspořádán v rámci českého předsednictví ve Výboru ministrů a u příležitosti 54. zasedání Výboru poradců pro mezinárodní právo (CAHDI). Svůj příspěvek na tomto semináři přednesl též Petr Válek, ředitel mezinárodněprávního odboru, a to na téma Deklarace k jurisdikčním imunitám kulturního majetku států, která vznikla na základě společné iniciativy České republiky a Rakouska.

Na okraj této události náměstek Smolek předal knižní dar knihovně Evropského soudu pro lidská práva. Odborné právnické publikace byly poskytnuty díky laskavé podpoře renomovaného nakladatelství Wolters Kluwer CR, a.s. a jsou výrazem podpory České republiky činnosti tohoto soudu jako jednoho z klíčových garantů ochrany lidských práv a svobod na evropském kontinentu.

Náměstek Smolek se během své pracovní návštěvy v Radě Evropy dále setkal dne 21. září 2017 s generálním tajemníkem Rady Evropy Thorbjornem Jaglandem.

Při této příležitosti předal náměstek Smolek depozitáři ratifikační listiny k Úmluvě Rady Evropy o prevenci terorismu, Dodatkovému protokolu k Úmluvě Rady Evropy o prevenci terorismu a Úmluvě Rady Evropy proti obchodování s lidskými orgány. 

Náměstek Smolek navštívil Radu Evropy

Náměstek Smolek navštívil Radu Evropy

 

.