Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Business fórum EU-Afrika
Foto: Business fórum EU-Afrika
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Business fórum EU-Afrika: zahájení registrace zájemců o účast

 

V rámci Summitu EU-Africká unie, který se koná ve dnech 29.–30. listopadu 2017 v Abidjanu v Pobřeží slonoviny, se v tomtéž městě dne 27. listopadu 2017 uskuteční v pořadí již šesté Business fórum EU-Afrika. Akce je otevřená soukromým firmám, včetně malých a středních podniků, start-upů, podnikatelským svazům, finančním institucím aj. z Evropy a Afriky a bude výjimečnou příležitostí pro interakci s významnými podnikatelskými subjekty i politickými představiteli.

Business fórum v Abidjanu bude vyvrcholením série akcí pro soukromý sektor, organizovaných v průběhu letošního roku v Evropě a Africe a zaměřených na investice, tvorbu pracovních míst a dialog veřejného a soukromého sektoru s cílem dosažení udržitelného a inkluzivního růstu v Africe. V souladu se zaměřením celého Summitu EU-Africká unie na perspektivy pro mladou generaci jsou tématem šestého Business fóra EU-Afrika „Investice do vytváření pracovních míst pro mladé“. Akce bude zaměřena zejména na příležitosti pro investice v Africe ve strategických oblastech, jako jsou obnovitelné zdroje energie, zemědělství nebo digitalizace, s důrazem na zapojení mládeže a žen do podnikatelské činnosti.

Jedním z konkrétních témat bude nový finanční nástroj EU – Evropský vnější investiční plán, který má být spuštěn v nejbližší době a prostřednictvím záruk a dalších instrumentů usnadňovat investice evropských podniků v Africe.

V případě zájmu o účast na business fóru je možné se do 20. října 2017 zaregistrovat na oficiální webové stránce.

.