Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

NM Tlapa na slavnostním otevření honorárního konzulátu v malajsijském Kota Kinabalu na Borneu
Foto: © Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tlapa v Malajsii

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa slavnostně otevřel za účasti místopředsedy vlády a ministra průmyslového rozvoje státu Sabah Raymonda Tana 14. října 2017 honorární konzulát České republiky v Kota Kinabalu na ostrově Borneo. Konzulát bude sloužit českým turistům a podpoří rozvoj podnikatelských příležitostí pro české firmy.

Náměstek Tlapa v průběhu návštěvy Malajsie zastřešil účast dvacetičlenné delegace osmi českých firem a univerzity na veletrhu zelených technologií IGEM 2017, který se konal 11.–13. října 2017 v malajsijském hlavním městě Kuala Lumpur. Česká republika měla na veletrhu největší účast ze všech zemí EU, prezentovala se vlastním podnikatelským seminářem o účasti 80 osob, který byl součástí hlavního programu veletrhu. Účast českých firem byla financována z prostředků PROPED Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Náměstek Tlapa se v Kuala Lumpur setkal s ministrem mezinárodního obchodu a průmyslu Malajsie Mustapou Mohamedem, s nímž jednal o bilaterální obchodní spolupráci a perspektivách sjednání Dohody o volném obchodu mezi EU a Malajsií, s náměstkem ministra zahraničních věcí Malajsie Reezalem Mericanem, se kterým diskutoval zahraničněpolitická bilaterální a regionální témata, včetně bezpečnostní a migrační situace v oblasti jihovýchodní Asie.

Česká vládní podpora exportérům byla podtržena též účastí náměstka ministra životního prostředí Vladislava Smrže, jenž jednal s ministrem přírodních zdrojů a životního prostředí Malajsie Wanem Junaidim bin Tuanku Jafarem a státním tajemníkem ministerstva pro energetiku, zelené technologie a vodní hospodářství Malajsie Zainim Ujangem. Náměstek Smrž byl zároveň hlavním řečníkem na konferenci o Smart Cities organizované v rámci veletrhu.

galerie

Návštěva náměstka Tlapy v Malajsii

.