Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Dürr slavnostně otevřel honorární konzulát v Bălţi a jednal s moldavskými partnery
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Dürr slavnostně otevřel honorární konzulát v Bălţi a jednal s moldavskými partnery

 

Náměstek pro řízení sekce evropské Jakub Dürr navštívil 12. října 2017 Moldavsko, kde se zúčastnil slavnostního otevření nového českého honorárního konzulátu ve druhém největším moldavském městě Bălţi. Tamtéž se zúčastnil i slavnostního předání daru českého Hasičského záchranného sboru moldavským kolegům v rámci české rozvojové spolupráce.

Předtím rovněž vedl pravidelné konzultace se svými partnery z moldavského ministerstva zahraničních věcí a evropské integrace. Setkal se postupně s oběma náměstky moldavského ministerstva zahraničních věcí a evropské integrace Lilianem Darii a Danielou Morari.

Hlavními tématy jednání byly politický dialog mezi ČR a Moldavskem, bilaterální ekonomické vztahy, sektorová a rozvojová spolupráce a vývoj v regionu, které projednal s náměstkem pro dvoustranné a mnohostranné vztahy Lilianem Darii. S náměstkyní pro evropskou integraci Danielou Morariovou diskutoval o otázkách evropské agendy Moldavska a o tématu Východního partnerství. Rovněž se sešel s generálním sekretářem úřadu prezidenta Ruslanem Floceou a také s vedoucím Delegace Evropské unie v Kišiněvu Petrem Michalkem.

Náměstek Dürr jednal s moldavskými partnery

Náměstek Dürr jednal s moldavskými partnery

.