Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Diskuse s EIB
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Diskuse se zástupci Evropské investiční banky

 

Jednání uvedl náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa, který ocenil angažmá EIB v rozvojových zemích a uvítal možnost užší bilaterální spolupráce. „Česká republika vítá, že Evropská unie bude nyní více podporovat udržitelné investice v rozvojových zemích prostřednictvím EIB. Zásadní je vytvářet v těchto zemích pracovní místa tak, aby zejména mladí lidé neměli důvod je opouštět. ČR se na tomto procesu hodlá aktivně podílet.“

Maria Shaw-Barraganová, ředitelka pro globální partnery EIB, zdůraznila měnící se kontext zahraniční rozvojové spolupráce a rostoucí význam inovativních finančních nástrojů na podporu udržitelného rozvoje partnerských zemí. Užší spolupráci s Českou republikou přivítala.  

Setkání se zúčastnili zástupci několika resortů (Ministerstvo financí, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo životního prostředí), finančních institucí (Českomoravská záruční rozvojová banka, Česká exportní banka, EGAP), České rozvojové agentury, soukromého sektoru (Platforma podnikatelů v zahraniční rozvojové spolupráci, Asociace pro rozvoj infrastruktury) i nevládních organizací (Fórum pro rozvojovou spolupráci FoRS).

Diskuse s EIB

Diskuse s EIB

.