Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Seminář „Fondy vnější spolupráce EU v sektoru udržitelná energie“
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MZV hostilo seminář „Fondy vnější spolupráce EU v sektoru udržitelná energie“

 

Dne 28. listopadu 2017 se na Ministerstvu zahraničních věcí České republiky uskutečnil seminář „Fondy vnější spolupráce EU v sektoru udržitelná energie“.

Cílem semináře bylo zprostředkovat českým firmám informace o možnostech čerpání finančních prostředků z fondů vnější spolupráce EU v rámci sektoru udržitelné energie. Přednesené prezentace vyústily v následnou diskusi, kdy účastníci semináře vznesli na přítomné panelisty řadu praktických dotazů. Seminář navázal na obdobnou akci, kterou pořádalo Stálé zastoupení ČR při EU ke stejnému tématu minulý týden v Bruselu.

Účastníci semináře získali konkrétní a aktuální informace přímo od expertů, kteří se dlouhodobě zabývají procesem podávání a hodnocení žádostí. Martin Páv z ústředí Evropské komise v Bruselu účastníky semináře provedl procesem podávání žádostí na dodávky služeb do třetích zemí a upozornil na časté chyby, kterých se žadatelé dopouštějí. Lukáš Melka z Delegace EU v Minsku následně představil proces a pravidla pro podávání žádostí pro dodávky zboží. Michal Klučka ze Stálého zastoupení ČR při EU se ve svém příspěvku věnoval aktuálnímu vývoji v oblasti fondů vnější spolupráce a zejména novým finančním nástrojům, které jsou nebo budou českým firmám v budoucnu v sektoru udržitelné energie k dispozici.

Prezentace panelistů v příloze.

přílohy

MZV - prezentace Fondy vnější spolupráce EU 2 MB ppt (Prezentace) 29.11.2017

Delegace Evropské unie v Bělorusku - prezentace 659 kB pptx (Dokument) 29.11.2017

MZV, M. Klučka - prezentace 812 kB ppt (Prezentace) 29.11.2017

.