Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek ministra Ivo Šrámek
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Šrámek se zúčastní zasedání Rady EU pro zahraniční věci v Bruselu

Kdy: 22.01.2018 , Kde: Brusel

Náměstek ministra pro řízení sekce multilaterální a bezpečnostní Ivo Šrámek povede dne 22. ledna 2018 delegaci České republiky na zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) v Bruselu.

Samotnému zasedání bude předcházet snídaně s prezidentem Evropské investiční banky, při níž se bude projednávat návrh na vytvoření Evropské rozvojové banky.

Ministři zahraničních věcí členských států EU pak v úvodu svého pravidelného zasedání vyslechnou vystoupení vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federiky Mogheriniové k aktuálnímu vývoji, mimo jiné k situaci v Konžské demokratické republice, Íránu, dále pak k přijímaným závěrům Rady k Iráku a Zimbabwe. 

Na úvod Rady představí priority svého předsednictví v OBSE Itálie. Rada se bude rovněž zabývat působením Ruska v Radě Evropy. Prvním diskusním bodem bude prezentace mandátu pro vyjednávání partnerství se zeměmi Afriky, Karibiku a Tichomoří (post-Cotonou), druhým situace v Libyi a třetím téma Izrael-Palestina v kontextu blízkovýchodního mírového procesu. Na toto téma pak ministři navážou během neformálního oběda s předsedou Palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem.

.