Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze zahrady
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Praze bude zasedat Hospodářská a sociální rada OSN

Kdy: 26.03.2018 , Kde: Černínský palác

Česká republika v roli předsedající země hostí zasedání Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC), které se uskuteční dne 26. března 2018 v Černínském paláci, sídle české diplomacie. Před jeho slavnostním zahájením proběhne tisková konference místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí ČR Martina Stropnického a náměstkyně generálního tajemníka OSN Aminy Mohammed.

Samotné zasedání zahájí předseda vlády ČR Andrej Babiš společně s ministrem plánování Kolumbie Luisem Fernadem Mejíou. V rámci jednání Rady ECOSOC vystoupí kromě ministra Stropnického a zástupkyně generálního tajemníka OSN Aminy Mohamed také předseda Valného shromáždění OSN Miroslav Lajčák a další hosté.

ECOSOC je po Valném shromáždění a Radě bezpečnosti třetím nejvýznamnějším orgánem OSN. Zabývá se mezinárodním vývojem v hospodářské, sociální a kulturní oblasti a otázkami vzdělávání a zdravotnictví. Důležitá role mu připadá také jako centrálnímu orgánu odpovědnému za koordinaci specializovaných agencií, programů a komisí OSN.

Informace pro média:

8:20–8:50         tisková konference ministra Stropnického se zástupkyní generálního tajemníka OSN Aminou Mohamed

- příchod novinářů na recepci Černínského paláce do 8:00

 9:00–13:00     dopolední přípravné zasedání ECOSOC

- přístupné médiím

14:00–17:30     odpolední přípravné zasedání ECOSOC

- přístupné médiím

Účast pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do čtvrtka 22. března 2018 do 16:00 hodin na: hana_klucarova@mzv.cz. Prosíme specifikovat, zda žádáte akreditaci pouze na tiskovou konferenci či rovněž na zasedání ECOSOC.

ECOSOC Program (PDF, 524 KB)

 

.