Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze zahrady
Foto: Antonín Nádvorník (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Meziministerské konzultace s Izraelem

Kdy: 24.04.2018 - 25.04.2018 , Kde: Praha, Černínský palác

Ve dnech 24. – 25. 4. se v Černínském paláci v Praze uskuteční politické konzultace mezi Českou republikou a Státem Izrael.
 

Účastní se jich náměstci ministerstev zahraničních věcí obou zemí – Cipi Chotovely za izraelskou stranu a za českou stranu náměstek sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce Martin Tlapa a náměstek sekce bezpečnostní a multilaterální Ivo Šrámek. Kromě běžných bilaterálních témat se diskuse zaměří i na přípravu mezivládního zasedání (G2G), které se plánuje uskutečnit letos v Praze, na aktuální výzvy blízkovýchodního regionu a na izraelsko-palestinské vztahy.

Vztahy mezi Českou republikou a Izraelem mají dlouhou tradici sahající ještě do doby před vznikem Izraele a svázanou s T. G. Masarykem. První československý prezident byl zastáncem vzniku židovského státu v historické domovině a jako jediný politik své úrovně v roce 1927 navštívil „sionistický projekt“ v tehdejším Britském mandátu Palestina. Od roku 1926 mělo Československo v Jeruzalémě svůj generální konzulát.

.