Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický
Foto: © Markéta Trnková (MZV/MFA)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Stropnický se zúčastní zasedání ministrů zahraničních věcí V4 a západního Balkánu

Kdy: 10.05.2018 - 12.05.2018 , Kde: Cape Sounio, Řecko

Ve dnech 10.–12. 5. 2018 se ministr zahraničních věcí Martin Stropnický zúčastní zasedání zemí V4 a západního Balkánu, které se koná v Řecku. Hlavním cílem jednání je pokračování dialogu se zeměmi západního Balkánu.

Setkání v Cape Sounio se koná z iniciativy Řecka 15 let po historickém summitu v Soluni, který formuloval vztah mezi EU a kandidátskými zeměmi západního Balkánu a týden před summitem EU – západní Balkán, který se uskuteční v Sofii.

Setkání ministrů zahraničních věcí Albánie, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Černé Hory, České republiky, Chorvatska, Kosova, Maďarska, Makedonie, Polska, Řecka a státních tajemníků MZV Rumunska, Slovenska a Slovinska bude další příležitostí potvrdit perspektivu členství všech zemí regionu v EU a ujistit partnery o naší trvalé podpoře. Zasedání také poskytne příležitost projednat další otázky jako budoucnost EU a energetická bezpečnost, které jsou klíčové pro členské státy EU a kandidátské země. Na okraj jednání se plánuje i setkání ve formátu V4+Řecko a ministr Stropnický se sejde s ministrem zahraničních věcí Makedonie Nikolou Dimitrovem.

.