Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek ministra Ivo Šrámek
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Šrámek se zúčastní zasedání Výboru ministrů Rady Evropy

Kdy: 17.05.2018 - 18.05.2018 , Kde: Dánsko

Ve dnech 17.–18. května 2018 se náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek zúčastní v zastoupení ministra zasedání Výboru ministrů Rady Evropy v dánském Elsinoru. Ministerské zasedání hostí současné dánské předsednictví Výboru ministrů Rady Evropy, které vystřídá na další půlrok předsednictví Chorvatska.

Ústředním tématem celého zasedání jsou současné výzvy pro demokratickou stabilitu v Evropě. Náměstek Šrámek se v projevu vysloví k aktuálním otázkám Rady Evropy, mezi kterými dominují témata reformy Rady Evropy, zajištění ochrany lidských práv v oblastech krizí a konfliktů v Evropě nebo řešení otázky korupce v Parlamentním shromáždění Rady Evropy. Náměstek Šrámek se zúčastní také doprovodného programu, včetně neformální večeře ministrů na téma budoucnosti Rady Evropy a recepce za účasti dánského korunního prince Frederika v předvečer jednání Výboru ministrů. Pracovní oběd ministrů bude věnován tématu hrozeb multilateralismu a snižující se důvěry veřejnosti v instituce v Evropě.

Rada Evropy je mezinárodní celoevropská organizace, která zajišťuje spolupráci členských států zejména v oblasti lidských práv a podpory demokracie a právního státu. Výbor ministrů je hlavním rozhodovacím orgánem Rady Evropy složeným ze 47 ministrů zahraničních věcí. Česká republika předsedala Výboru ministrů od května do listopadu 2017. 

.