Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek ministra Ivo Šrámek
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Šrámek na zasedání Rady pro zahraniční věci v Lucemburku

Kdy: 25.06.2018 , Kde: Lucemburk

Náměstek ministra pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální Ivo Šrámek se dne 25. června 2018 v Lucemburku zúčastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci.

Rada bude zahájena společným jednáním ministrů zahraničí a ministrů obrany členských států EU k otázkám bezpečnosti a obrany. V průběhu setkání s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem ministři prodiskutují aktuální problematiku spolupráce EU a NATO. Tématem pracovního oběda ministrů, jehož se zúčastní také zvláštní vyslanec generálního tajemníka OSN Martin Griffiths, bude aktuální bezpečnostní a politický vývoj v Jemenu. Rada se dále zaměří na projednání současného vývoje v oblasti Afrického rohu, implementaci Globální strategie EU a na aktuální vývoj v Jordánsku.

Na okraj ministerského jednání se na pozvání ministra zahraničních věcí Řecka Nikose Kotziase uskuteční pracovní snídaně ministrů zahraničí členských států EU s jejich albánským protějškem Ditmirem Bushatim. Snídaně se za Českou republiku zúčastní Tomáš Szunyog, velvyslanec ČR při Politicko-bezpečnostním výboru (PSC/COPS).

.