Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Tomáš Petříček
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček představí v nástupním projevu své priority a zahraničně-politické cíle

Kdy: 18.10.2018 17:00 , Kde: Praha, Barokní refektář kláštera dominikánů

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček přednese svůj nástupní projev ve čtvrtek 18. října v 17:00 v prostorách Barokního refektáře kláštera dominikánů v Praze. Půjde o jeho první veřejné vystoupení, v němž představí svou vizi české zahraniční politiky. Pořadatelem akce je nezisková organizace AMO (Asociace pro mezinárodní otázky).

Ministr bude hovořit o klíčových tématech české diplomacie pro nadcházející období. „Česká zahraniční politika musí zachovat svůj základní kurs a dále oživit a rozvinout své nejlepší tradice, jako například uváženou podporu lidských práv. Musí být ve svém vlastním zájmu nadále aktivní v řadě oblastí, ať už jde např. o bezpečnost či rozvojovou spolupráci. Ale také se musí ujmout své patřičné úlohy v otázkách globálního významu, kde byla tradičně méně aktivní", uvedl Petříček.

Ve druhé části večera proběhne moderovaná diskuze. „Naším cílem je umožnit široké veřejnosti debatovat s novým ministrem zahraničí nad aktuálními otázkami mezinárodního dění. Zároveň chceme dát ministrovi příležitost posbírat bezprostřední názory občanů na zahraniční politiku,” říká ředitelka AMO Vlaďka Mušálková. AMO tyto akce pořádá pravidelně, v minulosti hostila například ministry Karla Schwarzenberga nebo Lubomíra Zaorálka.

Akce je přístupná veřejnosti a médiím po předchozí registraci. Více informací najdete na webu AMO.

Kontakt: Tomáš Dvořák, vedoucí PR a konferenčního servisu AMO, tomas.dvorak@amo.cz, tel. 608 941 597.

.