Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze západu
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konference ke 100. výročí vzniku československé diplomacie

Kdy: 25.10.2018 , Kde: Praha, Černínský palác

Ministři zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček a Slovenska Miroslav Lajčák společně zahájí v Černínském paláci konferenci věnovanou 100. výročí vzniku československé diplomacie. Konference pořádaná Ministerstvem zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovenska v Praze se uskuteční ve čtvrtek 25. října 2018.

Na úvod konference „100. výročí vzniku československé diplomacie“ vystoupí oba ministři zahraničních věcí s projevy věnovanými stoletému výročí. Následně ministři vystoupí i v panelové diskusi na téma „Kam směřuje aktuální česká a slovenská zahraniční politika“. Další panelové diskuze budou věnovány ohlédnutí za vznikem a vývojem československé diplomacie a jejím změnám po roce 1989.

Konference je součástí oslav 100. výročí české státnosti. Akce se zúčastní velvyslanci akreditovaní v ČR, řada významných diplomatů, zástupci akademické obce z řad politologů, historiků a studentů.

V předvečer konference se ve Velkém sále Černínského paláce uskuteční slavnostní koncert Pražského komorního orchestru, kde budou předneseny mimo jiné skladby Antonína Dvořáka a Eugena Suchoně.

 

Informace pro média:

9.00 – 9.30 Slavnostní zahájení konference „100. výročí vzniku československé diplomacie“, projevy ministrů Petříčka a Lajčáka

Konference je přístupná mediím po celou dobu konání.

Příchod novinářů na recepci Černínského paláce do 8.30 h. Účast pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do středy 24. října 2018 do 12:00 hodin na: press@mzv.cz.

Vhodný oděv podmínkou.

.