Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác na podzim
Foto: Markéta Trnková (©MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vernisáž výstavy ke století diplomatických vztahů mezi Prahou a Berlínem

Kdy: 20.11.2018 , Kde: Praha, Nová budova Národního muzea

V Nové budově Národního muzea proběhne dne 20. listopadu 2018 vernisáž výstavy „Diplomacie mezi Prahou a Berlínem – dvojí začátek 1918/1993“, připravené ve spolupráci Ministerstva zahraničních věcí ČR, Velvyslanectví Spolkové republiky Německa, Historického ústavu Akademie věd ČR a Národního muzea.

Vernisáž zahájí Tomáš Kafka, náměstek pověřený vedením evropské sekce ministerstva zahraničích věcí a Christoph Israng, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Spolkové republiky Německo v Praze. 

Díky zpřístupnění dobových dokumentů z archívů českého i německého ministerstva zahraničních věcí, ale i dalších institucí výstava přibližuje méně známou kapitolu česko-německých vztahů. Kromě krátkého pohledu na klíčové momenty po roce 1993 se totiž výstava zaměřuje především na počátky diplomatických vztahů mezi Prahou a Berlínem před 100 lety.  

Vystavované dokumenty a fotografie doprovodí čtení dobových zpráv diplomatů diskuse s bývalými velvyslanci Františkem Černým a Konradem Scharingerem a historiky Janem Němečkem a Manfredem Alexanderem, kterou bude moderovat Petr Brod. 

Informace pro média 

Vstup médií na vernisáž pouze po předchozí písemné akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané na adresu: ose@mzv.cz. 

Vstup médií do Nové budovy Národního muzea do 17.45. 

Diskuse bude simultánně tlumočena do češtiny a němčiny. 

.