Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničí Tomáš Petříček
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček na zasedání Rady FAC rozvoj

Kdy: 26.11.2018 , Kde: Brusel

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček povede českou delegace na zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) – rozvoj, které proběhne 26. listopadu 2018 v Bruselu. Mezi hlavními tématy Rady budou nová investiční strategie pro Afriku, evropské finance pro udržitelný rozvoj a sousedství. Ministři budou diskutovat také o problematice genderu a sexuálním násilí v ozbrojených konfliktech.

Ministr Petříček, který klade velký důraz na rozvojovou politiku, zamíří na jednání Rady FAC-rozvoj, která se tomuto tématu věnuje. Ministři členských zemí EU si vymění názory na probíhající jednání o alianci mezi Afrikou a Evropou pro udržitelné investice a zaměstnanost. Rada bude dále jednat o budoucí finanční architektuře pro udržitelný rozvoj a sousedství. Ministři obdrží nejnovější informace o aktuálním stavu jednání o víceletém finančním rámci (VFR), která se zaměřují na nástroj pro sousedství a rozvojovou a mezinárodní spolupráci (NDICI).

Ministři budou diskutovat o problematice genderu, zejména s ohledem na problematiku sexuálního násilí v ozbrojených konfliktech. Hosty pracovního oběda budou laureáti Nobelovy ceny míru za rok 2018, paní Nadia Murad a Dr. Denis Mukwege, kteří byli oceněni právě za své úsilí o ukončení praxe zneužívání sexuálního násilí jako prostředku boje.

.