Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničí Tomáš Petříček
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Petříček na konferenci o Afghánistánu

Kdy: 28.11.2018 , Kde: Ženeva, Švýcarsko

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček povede českou delegaci na konferenci o Afghánistánu, která se koná 28. listopadu 2018 v Ženevě. Hlavními tématy ministerské konference budou stabilizace země a její rozvoj, postup reforem, občanská společnost a regionální spolupráce.

Ženevská konference je další příležitostí pro mezinárodní společenství zřetelně potvrdit svůj pokračující závazek politické a finanční podpory v rámci budování bezpečného a stabilního Afghánistánu. Na konferenci budou porovnány reformní plány a cíle afghánské vlády s dosaženými výsledky.

Za EU se konference zúčastní vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogherini a komisař pro Mezinárodní spolupráci a rozvoj Neven Mimica. Afghánistán bude zastoupen prezidentem Ashrafem Ghaním, ministrem zahraničních věcí Salahuddinem Rabbanim a ministrem financí Mohhamadem Qayoumim.

ČR dle usnesení vlády poskytuje finanční podporu Afghánistánu ve výši 40 mil. Kč ročně. Český vojenský kontingent v Afghánistánu je největší vojenskou misí Armády ČR v zahraničí -  aktuálně v zemi působí 347 osob.

.