Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Tomáš Petříček
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Tomáš Petříček na zasedání Ministerské rady OBSE v Miláně

Kdy: 06.12.2018 - 07.12.2018 , Kde: Milán, Itálie

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček bude zastupovat ČR na zasedání Ministerské rady Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), které se uskuteční ve dnech 6. – 7. prosince 2018 v Miláně. Mezi projednávanými tématy bude situace na východě Ukrajiny, dodržování závazků v oblasti lidských práv nebo spolupráce v ekonomické a environmentální oblasti.

Zasedání Ministerské rady, která je rozhodovacím a řídícím orgánem OBSE, bude vrcholnou akcí italského předsednictví v tomto kalendářním roce. Každoroční jednání je pro ministry zahraničních věcí z 57 účastnických států příležitostí k přezkumu a zhodnocení činnosti organizace a zároveň možností k posílení dialogu o bezpečnostních otázkách. 

Mezi hlavní témata letošního zasedání budou patřit nevyřešené konflikty - zejména situace na východě Ukrajiny, snahy o obnovení důvěry mezi účastnickými státy OBSE v rámci strukturovaného dialogu probíhajícího od r. 2017, podíl OBSE na oslabení nadnárodních hrozeb, bezpečnost a spolupráce ve středomořském regionu včetně migrace, ekonomická a environmentální spolupráce a dodržování závazků v oblasti lidských práv.

.