Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Stropnický na konferenci „Shaping Our Future“ v Bruselu
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Stropnický na konferenci „Shaping Our Future“ v Bruselu

 

Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický vystoupil v úterý 9. ledna 2018 v Bruselu na konferenci na vysoké úrovni k budoucí podobě rozpočtu EU po roce 2020 „Shaping Our Future – Designing the Next Multiannual Financial Framework“. Ministr se zúčastnil panelu k prioritám a k financování v oblasti bezpečnosti a obrany EU pod názvem „A Sufficient Budget for New Priorities: Security and defence – Stepping up to meet expectations.“

Ve svém příspěvku pan ministr představil českou pozici k financování nových priorit v rámci příprav víceletého finančního rámce po roce 2020 a zdůraznil zejména zájem ČR na posílení financování pro priority EU, kterými jsou migrace, vnitřní a vnější bezpečnost a obrana. Ministr se rovněž vyslovil pro zachování financování tradičních evropských politik a programů, jako je koheze, společná zemědělská politika či Horizont 2020. V neposlední řadě je třeba vést v patrnosti a řešit také potenciální rozpočtový deficit, který bude způsoben odchodem Spojeného království z EU.

Konference se koná za účasti předsedy Evropské komise J.C. Junckera, komisařů Evropské komise, řady ministrů z členských států, členů Evropského parlamentu a dalších významných představitelů evropských institucí a akademické sféry.

Výstupy konference budou sloužit pro orientační debatu členů Evropské komise dne 10. ledna 2018 na téma víceletého finančního rámce EU po roce 2020.

.