Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický ocenil účastníky podnikatelských misí
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický ocenil účastníky podnikatelských misí

 

Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický poděkoval českým firmám za šíření dobrého jména ČR v zahraničí. Stalo se tak při setkání účastníků podnikatelských misí, které proběhlo 30. ledna 2018 v prostorách Černínského paláce.

Podnikatelské mise organizoval v uplynulém roce Svaz průmyslu a dopravy ČR jako doprovod zejména vládních činitelů při jejich zahraničních pracovních cestách. Cílem akce bylo také informovat zástupce českých firem o proexportním plánu akcí na rok 2018.

Ministr Stropnický ve svém projevu připomněl úspěchy ekonomické diplomacie: „Loni přesáhl český export poprvé hranice 4 biliónů korun a 1 % světového obchodu. Přitom občanů ČR je jen 0,14 % populace světa a podíl na světovém HDP máme 0,26 %.“ Šéf české diplomacie věnoval prostor i plánům MZV v oblasti ekonomické diplomacie do budoucna. Zároveň připomněl důležitost členství ČR v EU a z toho plynoucí výhody pro české firmy.

Mezi dalšími významnými hosty setkání byli také premiér ČR Andrej Babiš, předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, ministr průmyslu a obchodu ČR Tomáš Hüner a prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák.

galerie

Setkání podnikatelských misí

.