Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ČB
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Připomínka výročí úmrtí Jana Masaryka – Pro velký zájem bude Černínský palác veřejnosti otevřen také v sobotu 10. března

 

V souvislosti se 70. výročím tragické smrti Jana Masaryka v noci z 9. na 10. března 1948 bude pro veřejnost zpřístupněno pietní místo v přízemním traktu Černínského paláce.

Občané budou moci navštívit pietní místo, které se nachází v sídle Ministerstva zahraničních věcí ČR a uctít památku Jana Masaryka v pátek 9. března v době od 14:00 do 17:00 a pro velký zájem nově také v sobotu 10. března taktéž od 14:00 do 17:00.

Z důvodu standardních bezpečnostních opatření je vstup do Černínského paláce možný pouze po předchozí registraci. Zaregistrovat se můžete buď na e-mailové na adrese: pavel_sileny@mzv.cz (do 10. března, 12:00) nebo na telefonním čísle: 224 183 230 (do 9. března, 17:00).

Upozorňujeme, že pietní místo se nachází v Černínském paláci, který je střežen Policií ČR a při vstupu je nutno se podrobit bezpečnostní prohlídce. Pro vstup je také nutné předložit platný průkaz totožnosti. Vstup nebude umožněn návštěvníkům s kočárky a rozměrnými zavazadly.

.