Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Tlapa na pracovní návštěvě Filipín
Foto: © Velvyslanectví ČR v Manile
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Tlapa na pracovní návštěvě Filipín

 

Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa navštívil ve dnech 16.–18. dubna 2018 Manilu. Hlavním tématem návštěvy bylo posílení česko-filipínských vztahů a podpora ekonomických projektů, které na Filipínách realizuje velvyslanectví ČR a české firmy.

Během své návštěvy Filipín jednal náměstek Tlapa s ministrem dopravy Arthurem Tugadem, ministrem obchodu a průmyslu Ramonem Lopezem a sešel se také s náměstkem ministra zahraničních věcí pro mezinárodní ekonomickou spolupráci Manuelem Teehankeem.

Náměstek Tlapa se rovněž zúčastnil kulatého stolu o ekonomických a investičních příležitostech v ČR a na Filipínách a o podpoře exportu v regionu, který uspořádala filipínská Agentura pro podporu investic. „Zaměřme se na příležitosti, které se českému a filipínskému byznysu otvírají díky uzavření Dohody o ekonomické spolupráci. O její ratifikaci nás informovala filipínská strana během mé návštěvy. Věřím, že v letošním roce by mohlo proběhnout první zasedání Smíšeného ekonomického výboru mezi ČR a Filipínami,“ uvedl náměstek Tlapa.

Náměstek Tlapa také se svými filipínskými partnery hovořil o rozhodnutí české vlády rozšířit vydávání zaměstnaneckých karet pro Filipínce o 1000 ročně a o úpravách tzv. „režimu Filipíny“, který bude spuštěn na konci května 2018.

Na závěr cesty předal náměstek Tlapa medaili MZV za záslužnou spolupráci a propagaci českého kulturního dědictví řediteli Národního muzea Filipín Jeremy Barnsovi a jeho náměstkyni Aně Labrador. Česká delegace při této příležitosti zhlédla stálou expozici o prvních českých misionářích na Filipínách, která je součástí nově otevíraného Muzea přírodních věd, a aktuální výstavu art protis filipínského národního umělce Federica Aguilara Alcuaze, který dovedl k dokonalosti na Moravě vynalezenou unikátní techniku netkané tapisérie.

galerie

Náměstek Tlapa na pracovní návštěvě Filipín

.