Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Smolek vedl vízové konzultace s Indií
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Smolek vedl vízové konzultace s Indií

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Smolek vedl 4. kolo konzulárních a vízových konzultací mezi ČR a Indickou republikou. Jednání proběhlo 22. dubna 2018 a indickou stranu zastupoval náměstek pro věci konzulární, pasové, vízové a pro záležitosti Indů žijících v zahraničí Amrit Lugun. Hlavními tématy byly problematika víz a mezinárodní dohody.

Náměstek Smolek jednal v rámci pracovní návštěvy Indie s indickým náměstkem Lugunem o aktuálních vízových tématech, například o sjednání limitované bezvízové dohody pro držitele diplomatických pasů. Diskutovaným tématem byla také praxe při udělování víz a vízové statistiky nebo zkušenosti s outsourcingem při zpracování žádostí o schengenská víza. Oba náměstci hovořili o možnosti rozšíření sítě honorárních konzulátů.

V mezinárodně-smluvní oblasti se konzultace kromě výše jmenované limitované bezvízové dohody týkaly návrhů dvou dalších smluv, konkrétně smlouvy o boji proti trestné činnosti a smlouvy o identifikaci a navracení českých a indických státních příslušníků.

.