Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Jakub Dürr, gen. Ben Hodges, Reka Szemerkenyi (CEPA)
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Dürr na pracovní návštěvě Washingtonu

 

Náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Dürr navštívil ve dnech 23. – 25. dubna Washington. Společně s německým vrchním ředitelem pro Evropu Martinem Kotthausem konzultovali s americkými partnery aktuální evropská témata a zúčastnili se diskusí s experty významných think-tanků. Společným česko-německým konzultacím předcházela samostatná jednání náměstka Dürra se zástupci amerického ministerstva zahraničních věcí k západnímu Balkánu, Rusku a regionální spolupráci ve střední Evropě.

Náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Dürr společně s vrchním ředitelem pro Evropu německého MZV Martinem Kotthausem jednali s náměstkem pro Evropu a Eurasii amerického ministerstva zahraničí Wessem Mitchellem, náměstkem Úřadu obchodního představitele USA Danielem Mullaneyem, seniorními řediteli Národní bezpečnostní rady a vybranými zástupci Sněmovny reprezentantů. Dalšími tématy konzultací byly regionální otázky a energetika. Na okraj společných konzultací se náměstek Dürr s vrchním ředitelem Kotthausem zúčastnili diskusí s experty think tanků Brookings a Heritage a rovněž diskuse s bývalým vrchním velitelem amerických pozemních sil v Evropě generálem Benem Hodgesem v rámci salonu Center for European Policy Analysis.

Náměstek Dürr jednal se zástupci amerického ministerstva obchodu, vrchním ředitelem pro střední a jihovýchodní Evropu amerického ministerstva zahraničí Matthew Palmerem a vrchní ředitelkou pro Rusko Kathleen Kavalec.

Vrchní ředitel pro Evropu MZV DE Martin Kotthaus, gen. Ben Hodges, Reka Szemerkenyi (CEPA), náměstek Jakub Dürr

Vrchní ředitel pro Evropu MZV DE Martin Kotthaus, gen. Ben Hodges, Reka Szemerkenyi (CEPA), náměstek Jakub Dürr

.