Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

náměstek Dürr se svým ukrajinským protějškem
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konzultace náměstka Dürra v Kyjevě

 

Námětek ministra zahraničních věcí ČR Jakub Dürr navštívil ve dnech 26.–27. dubna 2018 Kyjev. Jednal s náměstkem ministra zahraničních věcí Vasylem Bodnarem, náměstkem ministra školství a vědy Jurijem Raškevyčem, předsedou Parlamentu krymských Tatarů Refatem Čubarovem a setkal se také se zástupci nevládních organizací a studenty Kyjevské ekonomické školy.

Na ministerstvu zahraničních věcí se diskuze zaměřila na politický dialog mezi ČR a Ukrajinou, demokratickou a transformační pomoc ČR Ukrajině, obchodně-ekonomickou spolupráci, otázky konzulární a smluvní. Partneři hovořili také o vztazích EU a Ukrajiny, jejich perspektivách a provádění dohody o přidružení, spolupráci mezi NATO a Ukrajinou a o situaci na východě Ukrajiny a na Krymu.

Druhá část návštěvy se týkala zejména spolupráce v oblasti vzdělání, reformních procesů na Ukrajině a lidskoprávní a humanitární situace na východě Ukrajiny. Program Jakuba Dürra zahrnoval i přednášku vysokoškolským studentům o výzvách, kterým EU v současnosti čelí. Náměstek Dürr také uctil památku obětí ukrajinského hladomoru a padlých v konfliktu na východní Ukrajině.

.