Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ondřej Ditrych se stal novým ředitelem Ústavu mezinárodních vztahů
Foto: © ÚMV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ondřej Ditrych se stal novým ředitelem Ústavu mezinárodních vztahů

 

Ondřej Ditrych se dne 21. května 2018 stal novým ředitelem Ústavu mezinárodních vztahů (ÚMV), přední výzkumné instituce fungující již od roku 1957. Ve své nové funkci se plánuje zaměřit na akademický výzkum a jeho mezinárodní konkurenceschopnost.

„V nadcházejícím období si kladu za cíl zajistit, aby byl ÚMV co nejvíce viditelný na vědecké mapě Evropy. Jádro akademického výzkumu bych rád účinně převáděl do relevantního výzkumu s praktickou využitelností, zejména pro MZV. Chci se také zasadit o to, aby ÚMV aktivně oslovoval veřejnost za účelem zušlechťování a posouvání horizontů debaty o zahraniční politice,“ uvedl ředitel Ditrych.

Ondřej Ditrych vystudoval mezinárodní vztahy na University of Cambridge (MPhil.) a na Fakultě sociálních věd UK (Ph.D), kde dosud působí jako akademický pracovník a do svého nástupu na ÚMV zde koordinoval činnost výzkumného centra „D. CENT Karl Deutsch Centre for International Political and Social Research“. Praktické zkušenosti získal například v Belfer Center při Harvardské univerzitě, v CERI při Sciences Po v Paříži a také na Institutu strategických studií při Evropské unii a NATO SHAPE.

ÚMV je nezávislá veřejná výzkumná instituce, jejímž zřizovatelem je Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Mezi jeho aktivity patří základní a aplikovaný výzkum v oblasti mezinárodních vztahů, publikační činnost, organizování seminářů, konferencí, spolupráce s prestižními zahraničními institucemi, provozování veřejné knihovny a vzdělávací činnost ve formě stáží a programů doktorského studia. Cílem ÚMV je akademický výzkum, napomáhání při formování a realizaci české zahraniční politiky a zvyšování povědomí o problematice mezinárodních vztahů mezi širší veřejností.

.