Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Dürr navštívil Srbsko
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Dürr navštívil Srbsko

 

Ve dnech 24. - 25. května uskutečnil náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Dürr návštěvu Srbska. Během ní se setkal se státním tajemníkem ministerstva zahraničních věcí Ivicou Tončevem, náměstkyní ministra zahraničí pro bilaterální vztahy Tamarou Rastovac-Siamashvili a náměstkem ministra zahraničí pro EU Dejanem Ralevićem, státní tajemnicí ministerstva pro evropskou integraci Anjou Rović a hlavní vyjednavačkou Srbska v přístupových rozhovorech s EU Tanjou Miščević. Rovněž se uskutečnila setkání s významnými nezávislými osobnostmi občanské společnosti a think-tanků.

Hlavními tématy jednání se srbskými partnery byla přístupová jednání s EU, stav reforem zejména v oblasti soudnictví, boje proti korupci a svobody médií, dialog o normalizaci vztahů s Kosovem, vztahy se sousedy, proces usmíření v regionu a aktuální situace v EU.

V rámci programu náměstek Dürr také vystoupil na zahájení konference připomínající 100 let od založení Československa a Jugoslávie a navázaní diplomatických styků mezi dvěma státy. Kromě toho poskytl pro RFE/RL obsáhlý rozhovor.

.