Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Slavnostní shromáždění k 20. výročí Česko-německého fondu budoucnosti
Foto: © Ondřej Staněk
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

20 let Česko – německého fondu budoucnosti

 

Budoucnost EU, společná zahraniční a bezpečnostní politika, vnitřní bezpečnost a migrace byly hlavními tématy Česko-německého strategického dialogu, který proběhl v Praze 1. června 2018. Jeho součástí byla slavnostní připomínka kulatého výročí Česko – německého fondu budoucnosti, který 1. a 2. června 2018 slaví 20 let své existence.
 

Vysocí představitelé Německa a České republiky diskutovali 1. června 2018 v Praze o společných úkolech a výzvách pro budoucnost Evropy. Cílem diskuze s přibližně 50 zástupci občanské společnosti bylo rozvinout další impulzy pro bilaterální spolupráci a společnou evropskou agendu v rámci Česko-německého strategického dialogu.

Součástí programu Česko-německého strategického dialogu byl rovněž slavnostní večer věnovaný 20. výročí vzniku Česko-německého fondu budoucnosti, který byl založen v roce 1998. Fond za dobu své existence podpořil přes 10 000 projektů a výrazně napomohl porozumění mezi Čechy a Němci zejména v oblasti kultury, vzdělávání a vědy. „Česko – německý fond budoucnosti zlepšil naše vzájemné vztahy. Dokonce jsme se stali inspirací pro mnoho jiných sousedských vztahů a regionálních aktivit,“ připomněl ve svém vystoupení u příležitosti 20. výročí fondu ministr zahraničních věcí ČR Martin Stropnický.

Ministr Stropnický při slavnostní  připomínce 20. výročí vzniku Česko-německého fondu budoucnosti v Pražské křižovatce

Ministr Stropnický při slavnostní  připomínce 20. výročí vzniku Česko-německého fondu budoucnosti v Pražské křižovatce

Oslavy 20 let existence Česko-německého fondu budoucnosti doprovází i řada kulturních akcí pro veřejnost. V jejich rámci mohou zájemci 2. června zdarma zhlédnout divadelní představení či koncerty nebo se zúčastnit workshopů a diskuzí přímo na Mánesově mostě v centru Prahy.

Oslavy 20. let Česko-německého Fondu budoucnosti

Česko-německý strategický dialog, I. panel

Česko-německý strategický dialog, I. panel

Česko-německý strategický dialog, II. panel

Česko-německý strategický dialog, II. panel

Česko-německý strategický dialog, III. panel, náměstek ministra zahraničí Jakub Dürr

Česko-německý strategický dialog, III. panel, náměstek ministra zahraničí Jakub Dürr

 

.