Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Zleva HK J. Steinsky, HK J. Reed, HK G. Heller, náměstek ministra M. Smolek, velvyslanec P. Hrnčíř, obchodní rada GK v Torontu D. Müller, vedoucí oddělení Konzulárního odboru MZV K. Vovková
Foto: © ZÚ Ottawa
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

První oficiální setkání honorárních konzulů ČR v Kanadě

 

První setkání honorárních konzulů ČR v Kanadě se uskutečnilo 4. června 2018 v prostorách The National Club v Torontu. Slavnostního oběda se zúčastnila delegace MZV ČR vedená náměstkem ministra pro sekci právní a konzulární Martinem Smolkem, který jménem ČR honorárním konzulům poděkoval za jejich činnost.

České velvyslanectví v Ottawě rozšířilo za poslední tři roky počet honorárních konzulů v Kanadě ze dvou na sedm a kandidáti na další dva honorární konzuláty se sídlem v Halifaxu a Winnipegu již zahájili schvalovací proceduru. Cílem českého zastupitelského úřadu je otevřít honorární konzuláty v každé kanadské provincii. Prostřednictvím honorárních konzulů může Česká republika v určitém rozsahu asistovat krajanské komunitě, napomáhat prohlubování ekonomických vazeb a posilování vztahů mezi jednotlivými provinciemi a Českou republikou. Čestným hostem setkání byl významný český krajan a také honorární konzul Thajska pan George Heller.

První oficiální setkání honorárních konzulů ČR v Kanadě

První oficiální setkání honorárních konzulů ČR v Kanadě

.