Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

stupně vítězů Diplomatic Cup 2018
Foto: © Markéta Trnková (MZV/MFA)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Diplomatic Cup 2018 ve znamení rekordní účasti

 

Celkem 35 týmů velvyslanectví a MZV ČR se postavilo na start Diplomatického poháru 2018/Diplomatic Cup 2018.  Třetí ročník sportovně-charitativní akce, štafetového běhu čtyřčlenných družstev na 4x5 km, složených z řad diplomatů a pracovníků MZV ČR proběhl 13. června 2018 v pražském parku Stromovka. Díky Diplomatic Cup 2018 se podařilo získat prostředky ve výši 25.350,- Kč pro Světlo pro svět, které se věnuje prevenci a léčbě slepoty v rozvojových zemích.
 

Na 140 amatérských běžců z řad velvyslanectví a pracovníků Ministerstva zahraničních věcí ČR se aktivně zúčastnilo Diplomatického poháru/Diplomatic Cup 2018. Třetí ročník Diplomatického poháru tak zaznamenal rekordní účast mezinárodní diplomatické komunity, která působí v Praze, a týmů MZV.

Vedle sportovního zážitku při štafetovém běhu na 4x5 km pražským parkem Stromovka a neformální atmosféry měla akce také charitativní rozměr. Diplomaté běželi pro dobrou věc, pro neziskovou organizaci Světlo pro svět, která byla hlavním charitativním partnerem Diplomatického poháru. V jeho rámci se podařilo získat prostředky ve výši 25.350,- Kč pro Světlo pro svět. Z darované částky je možné realizovat více jak 30 operací očí v rozvojovém světě a pomyslně tak navrátit světlo do života těchto pacientů. MZV ČR touto cestou děkuje všem dárcům.

Diplomatic Cup 2018 byl součástí největšího štafetového běhu v České republice O2 Pražská štafeta 4x5. Hlavním organizátorem Diplomatic Cup 2018 je vedle MZV společnost RunCzech, největší pořadatel běžeckých akcí v ČR.

galerie

Diplomatic Cup 2018

.