Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Státní tajemník Stašek se rozloučil s thajským velvyslancem
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Stašek a náměstek Tlapa se rozloučili s thajským velvyslancem

 

Státní tajemník Miloslav Stašek a náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa se rozloučili s končícím velvyslancem Thajského království J.E. Narongem Sasitornem 12. a 13. června 2018.

Státní tajemník a náměstek ministra ocenili výrazný příspěvek velvyslance Naronga Sasitorna k prohloubení a rozšíření praktické spolupráce mezi Českem a Thajskem. Té se dařilo zejména v oblasti ekonomických vztahů, cestovního ruchu a budování dobrého jména. Příkladem úspěšné spolupráce je dlouhodobý výcvik pilotů thajského Královského letectva v pardubickém centru státního podniku LOM Praha na moderních simulátorech JAS-39 Gripen a přímá thajská investice, kdy byla v únoru 2018 v Ústí nad Labem otevřena nová evropská centrála společnosti Ligman vyrábějící osvětlení. V neposlední řadě došlo také k významnému růstu počtu turistů oběma směry. Tento trend by mohl být navíc do budoucna podpořen přímou leteckou linkou Bangkok – Praha, o které se intenzivně jedná.

Velvyslanec Narong Sasitorn poděkoval za podporu, které se mu ze strany Ministerstva zahraničních věcí ČR po dobu výkonu jeho funkce dostávalo, a vyjádřil přesvědčení, že česko-thajské vztahy se budou nadále pozitivně rozvíjet. Státní tajemník Stašek a náměstek ministra Tlapa popřáli velvyslanci hodně štěstí a úspěchů na jeho příští pozici velvyslance Thajska v Kuala Lumpuru.

Náměstek Tlapa se rozloučil s thajským velvyslancem

Náměstek Tlapa se rozloučil s thajským velvyslancem

.