Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Dürr v Kodani vystoupil na ministerské konferenci na pomoc ukrajinským reformám a otevřel honorární konzulát v Aarhusu
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Dürr na konferenci k ukrajinským reformám

 

Náměstek ministra zahraničí Jakub Dürr vystoupil dne 27. června 2018 v Kodani na druhém ročníku mezinárodní konference na pomoc ukrajinským reformám, kterou společně hostili ministři zahraničních věcí Dánska a Ukrajiny. Otevřel rovněž honorární konzulát v dánském Aarhusu.

Ve svém vystoupení potvrdil zájem České republiky na existenci nezávislé, svrchované  a územně celistvé Ukrajiny, jakož i připravenost České republiky nadále s Ukrajinou sdílet zkušenosti z procesu komplexní politické, ekonomické a sociální  transformace.

Dne 26. června 2018 náměstek Dürr slavnostně otevřel honorární konzulát České republiky v Aarhusu. Nově otevřený konzulát vedený honorárním konzulem Stigem Hellsternem pokrývá oblast Jutska a ostrova Fyn.

Tentýž den jednal náměstek Dürr v Kodani se státním tajemníkem dánského úřadu vlády Michaelem Starbaekem Christensenem. Předmětem jednání byla aktuální evropská témata s důrazem na agendu červnového zasedání Evropské rady.

 

Náměstek Dürr otevřel honorární konzulát v Aarhusu.

Náměstek Dürr otevřel honorární konzulát v Aarhusu.

 

.